Henning Ulrichsen. 'Grønland' herrering af 8 kt. guld

Varenummer: 6299745
Hammerslagspris: DKK 2.400
Vurdering: DKK 3.200

Henning Ulrichsen. 'Grønland' herrering af 8 kt. guld prydet med syntetisk safir, dekoreret med isbjørne samt tekst 'Greenland / Grønland'. Stemplet. HU, 333. Ring str. 66,5 / 21,25 mm. Vægt 13,5 gram. Fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes:  25-11-2022 18:33:54
Showroom:   DK, Aalborg, Nibevej

2270252 22-11-2022 09:04:39 DKK 2400