Henrik Pedersen for Gloster. Armstol / havestol, model Sway

Varenummer: 6276277

Næste bud: DKK 800
Vurdering: DKK 3.000

Henrik Pedersen. Armstol / havestol med stel af hvidt pulverlakeret stål, armlæn med teaktræ, sæde og ryg af udspændt hvidt mesh. Fremstillet hos Gloster, model 'Sway Stacking Chair With Arms'. SH. 46 cm. Udstillingsmodel, fremstår med lettere brugsspor, foruden ridser på stel.

Køb nu pris
Auktionen afsluttes:  07-12-2022 20:51:05
Showroom:   DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej