Henrik Pedersen for Gloster. Armstole / havestole, model Sway (3)

Varenummer: 6276049
Vurdering: DKK 6.000

Henrik Pedersen. Armstole / havestole med stel af gråt pulverlakeret stål, armlæn med teaktræ, sæde og ryg af udspændt gråt mesh. Fremstillet hos Gloster, model 'Sway Stacking Chair With Arms'. SH. 46 cm. Udstillingsmodel, fremstår med lettere brugsspor, foruden ridser på stel. (3)
Auktionen afsluttes:  01-12-2022 20:15:27
Showroom:   DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej