Henrik Pedersen for Gloster. Par barstole / havestole, model 180 Bar Chair (2)

Varenummer: 6276068
Vurdering: DKK 5.600

Henrik Pedersen. Par barstole / havestole med stel af grå pulverlakeret aluminium, sæde og ryg af udspændt polyester. Fremstillet hos Gloster, model 180 Bar Chair. SH. 75 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med lettere brugsspor, enkelte ridser og mærker. (2)
Auktionen afsluttes:  16-07-2023 20:35:00