Henrik Pedersen for Houe. To-pers. sofa model Avon samt sofabord, grøn (2)

Varenummer: 6289473

Næste bud: DKK 4.000
Vurdering: DKK 7.000

Henrik Pedersen. To-pers. sofa model Avon med stel af sort pulverlakeret metal, løse hynder betrukket med grønt vandafvisende 'sunbrella' stof, ryghynder med håndtag. L. 158 cm. Samt sofabord med stel af sort pulverlakeret metal samt aftagelig bordplade af massivt asketræ. H. 30 B. 81 D. 76 cm. Fremstillet hos Houe. Udstillingsmodeller. Fremstår med håndterings-/ brugsspor herunder stedvist ridser på stel. HOUE arbejder med et systematisk perspektiv på, hvordan tingene er forbundet både socialt og miljømæssigt. (2)

Køb nu pris
DKK 5.400
Auktionen afsluttes:  02-12-2022 08:49:27
Showroom:   DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej