Henry Heerup. Cyklisten (cd)

Varenummer: 6326898
Hammerslagspris: DKK 1.000
Vurdering: DKK 1.400

Henry Heerup (1907-1993). Cyklisten. Litografi. Sign. i trykket Heerup. Litografiet stammer fra Virtus Schades bog "Henry Heerup", udgivet 1967 i i alt 1000 eksemplarer, trykt hos Permild & Rosengreen. Lysmål 22 x 21 cm (34 x 31,5 cm). Litt.: Henry Heerup, Det Grafiske Værk, s. 113.
Auktionen afsluttes:  01-02-2023 19:39:46

2267972 31-01-2023 17:03:42 DKK 1000