Kategori  Vurdering

Henry Heerup. Det grafiske værk 1930-1980.

Varenummer: 4669268
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK < 1.000
Henry Heerup. 'Det grafiske værk 1930-80' af Hans Moestrup, udgivet på forlaget Cordelia 1980. Bogværk med originalt signeret. Bogen og litografiet er trykt i 2700 nummererede eksemplar, hvoraf denne har nummer 2124/2700. Brugsspor på omslag.

Auktionen afsluttes:  25-05-2017 19:51:00
Showroom:  DK, Esbjerg, Oddesundvej