Henry Kjærnulf for Bruno Hansen. Høj skænk, palisander

Varenummer: 6266950
Hammerslagspris: DKK 3.600
Vurdering: DKK 5.600
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6278963
Henry Kjærnulf. Høj skænk af fineret palisander, front med fire skydelåger, bag hvilke hylder og fire udtræksskuffer af massivt egetræ med tapsamlinger, stel af massivt palisander. Fremstillet hos Bruno Hansen, mrk. herfra. 1960'erne. H. 113 B. 200 D. 44 cm. Fremstår med minimale brugsspor alderen taget i betragtning.

Auktionen afsluttes:  24-09-2022 13:10:50
Showroom:   Aarhus, DK

96677 21-09-2022 20:21:18 DKK 3600