Herman A. Kähler. Vase af keramik, askeglasur.

Varenummer: 5588416
Hammerslagspris: DKK 1.700
Vurdering: DKK 1.500

Herman A. Kähler. Vase af keramik dekoreret med askeglasur. Sign. monogram HAK, Danmark. H. 22 cm. Fremstår med senere afskåret top samt restaureret.
Auktionen afsluttes:  23-02-2020 20:16:44