Herman A. Kähler. Vase af keramik, uranglasur.

Varenummer: 5588409
Hammerslagspris: DKK 600
Vurdering: DKK 1.000

Herman A. Kähler. Vase af keramik dekoreret med uranglasur. Sign. monogram HAK, Danmark. H. 25 cm. Fremstår med senere afskåret top samt restaureret.
Auktionen afsluttes:  23-02-2020 19:09:28