Hermania Sigvardine Neergaard. Motiv med vildroser, hyldebær m.m

Varenummer: 6174908
Hammerslagspris: DKK 15.000
Vurdering: DKK 8.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Hermania Sigvardine Neergaard (1799-1875), Motiv med vildroser, hyldebær m.m. Olie på lærred, sign. i monogram, 42,5x34,5 cm. (57x48 cm). Slid / små afskallinger midt på lærred.

Auktionen afsluttes:  17-03-2022 20:37:16
Showroom:   Odense, DK