Varenummer: 6360640
Vurdering: DKK 8.000

Midsize damearmbåndsur fra Hermåls, model Arceau, i urkasse af delvist forgyldt stål, lys skive med arabertal, safirglas, monteret med original strudserem med original forgyldt sp�nde af stål, quartz urværk. Ø. 30 mm. fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Auktionen afsluttes:  18-10-2023 18:52:43