Hermés, dameur af stål model 'Arceau' Ø 24,5 mm

Varenummer: 6163528

Næste bud: DKK 4.600
Vurdering: DKK 5.800
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Hermés Paris, dameur af stål model 'Arceau' Serienummer 1032080. urkasse Ø 24,5 mm, hvid urskive med arabertal og logo, dato ved position #3 quartz urværk, lænke af stål med detalje af forgyldt stål L. 14,5 cm, Ligger i urkasse (ikke Hermés). Fremstår med lette brugsspor. Uret gik ved indlevering. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten og kender ikke service historik.

Auktionen afsluttes:  04-07-2022 20:39:51
Showroom:   Aalborg, DK