Hermés. Dameur, model 'Medor' af forgyldt stål og læder

Varenummer: 6197516

Næste bud: DKK 4.400
Vurdering: DKK 5.600
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Hermés, model Medor, serienr.: 595092, i urkasse med skjult skive af delvist forgyldt stål, hvid skive med punktindeks, riflet optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original læderrem med forgyldt spænde, quartz urværk. Mål: 23 x 32 mm. Medfølges af etui (ikke Hermés), boks samt forhandlerhæfte. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Auktionen afsluttes:  04-07-2022 20:42:51
Showroom:   Aalborg, DK