Hermés. Dameur, model 'Medor' af forgyldt stål og læder

Varenummer: 6197516
Hammerslagspris: DKK 4.400
Vurdering: DKK 5.600

Hermés, model Medor, serienr.: 595092, i urkasse med skjult skive af delvist forgyldt stål, hvid skive med punktindeks, riflet optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original læderrem med forgyldt spænde, quartz urværk. Mål: 23 x 32 mm. Medfølges af etui (ikke Hermés), boks samt forhandlerhæfte. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Auktionen afsluttes:  24-08-2022 21:20:46

648065 21-08-2022 17:37:57 DKK 4400