Hertz & Ballin. Skønvirkevase af tin, 1917

Varenummer: 6332571

Næste bud: DKK 1.400
Vurdering: DKK 2.000

Høj vase af tin med skønvirkeornamentik i relief. Stemplet 'HB 1719' for Hertz & Ballin anno 1917. H. 27 cm. Fremstår brugsspor, mærker, mindre buler, bl.a. på randen.

Auktionen afsluttes:  31-01-2023 11:45:57