Vurdering:
3.400
Himo. Smal brillantalliancering af 18 kt. hvidguld prydet med 19 brillantslebne diamanter, i alt 0.19 ct. Farve: Weselton (H). Klarhed: VS-SI. Stemplet Himo, 750. Vægt ca. 2,4 g. B. 0,24 cm. Ringstr. 55/17,5. Brugsspor på hvidguld.
02-07-2022 19:36:44