Hjalmar Møller. Samling lertøj (5)

Varenummer: 5490593
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK 1.200

Hjalmar Møller. Samling lertøj bestående af: Thekande(mindre afslag på tud) H. 14cm, To kander H. 14,5-19cm(Én kande ikke signeret), vase H. 18,5cm samt fad Ø.30cm. Fremstår med brugsspor herunder glasur afslag
Auktionen afsluttes:  18-11-2019 18:52:31

1386317 14-11-2019 22:35:01 DKK 350
11476 14-11-2019 22:04:52 DKK 300