Hjalmer Kragh Petersen. To malerier, tyske bymotiver (cd)(2)

Varenummer: 5552590
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Hjalmer Kragh Petersen (1883-1963). To malerier, tyske bymotiver. Olie på lærred. Sign. H. Kragh Petersen. 38/40 x 30,5 cm (50,5 x 42 cm). Ene maleri fremsytår med hul i lærred. (2)

Auktionen afsluttes:  09-02-2020 19:54:00
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej

1360906 09-02-2020 17:28:28 DKK 300