Hjørnevitrineskab af rosentræ, 20 årh

Varenummer: 6272698
Hammerslagspris: DKK 500
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Hjørnevitrineskab af rosentræ med intarsia, produceret i rokkostil, messing dekorationer bl.a. roccaille, glaslåge, hvorbag hylder, 1 nøgle, 20 årh. H. 141 cm. L. 74 cm. B. 54 cm. Brugsspor samt ridser.

Auktionen afsluttes:  24-09-2022 14:39:52
Showroom:   Odense, DK