Hofjuveler P. Hertz. Seks middagsskeer og seks middagsgafler. 1800-tallet.

Varenummer: 6235807

Næste bud: DKK 2.800
Vurdering: DKK 3.600
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Seks spiseskeer og seks middagsgafler i sølv, Hofjuveler P. Hertz. AlleTretårs københavnerstemplet i perioden 1890-1898. Bogstaverne 'VB' indgraveret på bagsiden. Skeer L L 21,5 cm. Gafler L 21 cm. Brugsspor. Samlet vægt 869 gram.

Auktionen afsluttes:  01-10-2022 10:12:40
Showroom:   Herlev, DK