Hofjuveler P. Hertz. Seks middagsskeer og seks middagsgafler. 1800-tallet.

Varenummer: 6235807
Vurdering: DKK 3.600

Seks spiseskeer og seks middagsgafler i sølv, Hofjuveler P. Hertz. AlleTretårs københavnerstemplet i perioden 1890-1898. Bogstaverne 'VB' indgraveret på bagsiden. Skeer L L 21,5 cm. Gafler L 21 cm. Brugsspor. Samlet vægt 869 gram.
Auktionen afsluttes:  07-01-2023 10:17:58