Kategori  Vurdering

Holger Drachmann. Parti fra Hornbæk Strand

Varenummer: 5070952
Hammerslagspris: DKK 31.000
Vurdering: DKK 30.000
Holger Drachmann 1846-1908. Parti fra Hornbæk Strand med fiskerbåde i baggrunden ses Kullen (Sverige), olie på lærred. Sign. Holger Drachmann. 26 x 41 (36 x 50) cm. Fremstår med mindre sømhul langs øvre kant på lærred.

Auktionen afsluttes:  02-09-2018 20:35:42
Showroom:  DK, Helsingør, Støberivej