Holger Jensen for FDB. Kommode, egetræ, 1960'erne

Varenummer: 6234361

Næste bud: DKK 1.800
Vurdering: DKK 4.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Holger Jensen. Kommode af fineret egetræ, front med syv skuffer, stel af massivt egetræ. Fremstillet hos FDB Møbler. 1960'erne. H. 121 L. 90 D. 42 cm. Fremstår med brugsspor, nuanceforskel på topplade, finerafslag, flere skuffer går stramt, et løst greb.

Auktionen afsluttes:  07-10-2022 19:52:00
Showroom:   Aarhus, DK