Holger Lübbers. Fire kompositioner (4)

Varenummer: 6265524
Auktionen er ikke begyndt
Næste bud: DKK 300
Vurdering: DKK 1.200

Holger Lübbers (1850-1931). Fire kompositioner. Hhv. akvarel og bly på papir og pen på papir. Enkelte sign. 'H. Lübbers' og 'HL'. 8 x 11 (18 x 21) cm. - 11,5 x 19,5 (28 x 36) cm.
Fremstår i vekslende stand; enkelte med pletter og gulnet papir. Undersøgt i rammer.

Proveniens: Nedarvet i kunstnerens familie. (4)
Auktionen afsluttes:  03-12-2022 09:23:41