Holger Nielsen for Vipp. 2 stk. Vipp pedalspande 17 og 15, sorte (2)

Varenummer: 6298847
Hammerslagspris: DKK 1.300
Vurdering: DKK 2.000

Holger Nielsen for Vipp. Bestående af Vipp17 og Vipp 15 pedalspande af sort pulverlakeret metal og forkromet metal. Designet af Holger Nielsen. H. 52-72 cm. Ø. 30 cm. 14-30 liter. Fremstår med brugsspor, herunder ridser, mærker (lille spand med 1 manglende håndtag) (2)
Auktionen afsluttes:  31-12-2022 19:55:10
Showroom:   DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej

371989 30-12-2022 16:25:08 DKK 1300
2003504 29-12-2022 17:52:51 DKK 1200