Holger Nielsen for Vipp. 2 stk. Vipp pedalspande 17 og 15, sorte (2)

Varenummer: 6298847

Næste bud: DKK 1.200
Vurdering: DKK 2.000

Holger Nielsen for Vipp. Bestående af Vipp17 og Vipp 15 pedalspande af sort pulverlakeret metal og forkromet metal. Designet af Holger Nielsen. H. 52-72 cm. Ø. 30 cm. 14-30 liter. Fremstår med brugsspor, herunder ridser, mærker (lille spand med 1 manglende håndtag) (2)

DKK 1.200
Auktionen afsluttes:  08-12-2022 08:33:05
Showroom:   DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej