Varenummer: 6374227

Horsens Sølvvarefabrik m.fl. Serveringsdele med skafter af sølv i forskellige mønstre, bl.a. 'Rex' og 'Derby 1', bestående af: 2 serveringsspader (L. 20 cm), 3 ostehøvle (19,5-23,5 cm), 5 oplukkere (9,5-14 cm), 1 frugtlommekniv (11,5 cm), 1 salatgaffel (18,5 cm), 1 nøddeknækker (15,5 cm) samt 1 druesaks (14 cm). Samlet vægt ca. 792 g. Fremstår med brugsspor, to dele med gravering, nøddeknækkeren med trykmærker og lidt synlig udfyldning. Ostehøvl mangler et stykke ved knop/montering. (14)
Varen afsluttes:  29-06-2023 15:50:26