Hovedvandsæg i form af en rødspætte

Varenummer: 5107097
Hammerslagspris: DKK 3.800
Vurdering: DKK 1.500

Hovedvandsæg i sølv (826) i form af en rødspætte med røde glasflusser som øjne. Proveniens: Hidhørende fra en Sjællandsk Herregaard. Stemplet VB. L. 12 cm B. 7 cm, vægt 42.6 gr.
Auktionen afsluttes:  06-10-2018 15:43:00