Hugo V P. Udsigt gennem døråbning, gl. gård

Varenummer: 6256919
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Hugo V. Pedersen (1870-1959): Udsigt gennem barok døråbning; gammel bindingsværks-/købmandsgård. Olie på lærred. Signeret Hugo V P. Aldersrelateret stand; cirkulære krakeleringer omkr. lille hul / tryk i lærred, ca. 5 cm. fra nedre ramme. 51 x 35 (63x47 cm.)

Auktionen afsluttes:  04-09-2022 12:16:00
Showroom:   Odense, DK

126705 04-09-2022 08:59:50 DKK 350
207200 02-09-2022 20:43:34 DKK 300