Ib Kofoed-Larsen. Lav skænk af palisander, model FA-66

Varenummer: 6380228
Hammerslagspris: DKK 20.000
Vurdering: DKK 30.000

Ib Kofod-Larsen (1921-2003) . Skænk af fineret palisander, front med fire skuffer og fire låger, bag hvilke hylder samt tre udtræksbakker, på tilspidsede ben. Fremstillet hos Faarup Møbelfabrik, model FA-66 . H. 77 cm. B. 230 cm. D. 50 cm. Fremstår med brugsspor, farveforskel, rander, et afslag på kant af låge samt hængsel på låge defekt.
Auktionen afsluttes:  31-05-2023 20:47:00

1392247 31-05-2023 20:24:45 DKK 20000