Ingo Maurer. Et par bambusformede bordlamper af forkromet aluminium fra 70'erne (2)
Næste bud:
6.000
Vurdering:
10.000
Ingo Maurer (1932-2019). Et par bambusformede bordlamper af forkromet aluminium fra 70'erne. 2 lyskilder i hver lampe. H. 78 cm. Fremstillet af M-design, München. Fremstår med brugsspor, en lampe mangler fatning. NB. Uden skærme. (2)
02-05-2024 19:28:00