Italiensk alliancering af 18 kt. hvidguld - i alt ca. 5.00 ct

Varenummer: 6245364

Næste bud: DKK 42.000
Vurdering: DKK 54.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Italiensk brillant-alliancering af 18 kt. hvidguld prydet med med 16 større brillantslebne diamanter hele vejen rundt, i alt ca. 5.00 ct. Farve: Wesselton- Top Crystal-Crystal (H-I-J). Klarhed: SI-P1. Stemplet 750 med italienske Milano gold Hallmarks.
Vægt ca. 4,2 g. B. 0,41 cm. Ringstr. 54/17,25. Minimale brugsspor.

Auktionen afsluttes:  14-08-2022 20:31:39
Showroom:   Vejle, DK