Italiensk brillant-rosetvedhæng af 18 kt. hvidguld, i alt 0.25 ct

Varenummer: 6274083
Hammerslagspris: DKK 2.800
Vurdering: DKK 4.000

Brillant-rosetvedhæng af 18 kt. hvidguld prydet med større brillantsleben diamant på ca. 0.07 ct., omkranset af 7 mindre brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.18 ct. I alt ca. 0.25 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS-SI. Integreret kæde med carabinlås stemplet 750 med italienske gold Hallmarks.
Vægt ca. 2,1 g. Roset Ø 0,7 cm. Kæde L. 43 cm. Minimale brugsspor.
Auktionen afsluttes:  25-11-2022 20:09:00

1401414 24-11-2022 03:53:17 DKK 2800