Italiensk brillantring af 18 kt. gulguld i form af stjerneroset, i alt ca. 0.45 ct

Varenummer: 6273805
Hammerslagspris: DKK 5.000
Vurdering: DKK 7.000

Brillantring af 18 kt. gulguld i form af stjerneroset prydet med 63 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.45 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Stemplet 750 med italienske Genova gold Hallmarks.
Vægt ca. 3,6 g. Front Ø 1,56 cm. Ringstr. 56/17,75. Minimale brugsspor.
Auktionen afsluttes:  01-12-2022 19:26:58

2272716 29-11-2022 04:08:59 DKK 5000