Italiensk brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.45 ct

Varenummer: 6273699
Vurdering: DKK 6.000

Italiensk brillantring af 18 kt. hvidguld prydet med 3 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.45 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Stemplet 750 med italienske Gold Hallmarks.
Vægt ca. 2,3 g. Front B. 0,38 cm. Ringstr. 55/17,5. Lette brugsspor på hvidguld.
Auktionen afsluttes:  06-12-2022 20:33:22