Varenummer: 6308745

Klassisk Venezia halscollier med integreret rosetvedhæng af 18 kt. hvidguld og rhodineret guld prydet med syv brillantslebne diamanter sat i roset, i alt ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Stemplet med italienske Gold Hallmarks. Vægt: ca. 1,9 gr. Kæde: L. 42 cm. Vedhæng: Ø 5 mm. Smykket fremstår med lette brugsspor, vedhæng med lille plet, hvor guldets farve står frem pga. manglende rhodinering (kun synligt i mikroskop).
Varen afsluttes:  22-06-2023 21:01:00