Vurdering:
5.000
Italiensk ring med gradueret ringskinne af 18 kt. rosaguld prydet i front med en stor cabochonslebet rosakvarts i hjerteform på ca. 3.64 ct. Stemplet: 750 samt med italienske Gold Hallmarks. Ringstr.: 53/ 17. Vægt: ca. 4,4 gr. Ringen fremstår med lette brugsspor.
23-03-2023 19:29:52