Italiensk safir- og brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.56 ct

Varenummer: 6303258

Næste bud: DKK 2.800
Vurdering: DKK 3.800

Italiensk safir- og brillantring af 18 kt. hvidguld prydet med oval facetsleben safir på ca. 0.44 ct., flankeret af ti mindre brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.12 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: SI. Stemplet 750 med italienske gold Hallmarks.
Vægt 2,4 g. Front B. 0,5 cm. Ringstr. 54/17,25. Minimale brugsspor.

DKK 2.800
Auktionen afsluttes:  11-12-2022 21:05:05

1656575 07-12-2022 13:47:43 DKK 2600