Vurdering:
4.200
Italiensk smaragd- og brillantring af 18 kt. hvidguld prydet med ovalsleben smaragd på ca. 0.30 ct., flankeret af 10 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.12 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VS-SI. Stemplet med italienske gold Hallmarks.
Vægt ca. 2,2 g. Front B. 0,45 cm. Ringstr. 54/ 17,25. Minimale brugsspor.
17-06-2023 19:42:10