IWC Schaffhausen. Herrearmbåndsur i 14 kt. guld
Vurdering:
10.000
Herrearmbåndsur fra IWC Schaffhausen. Urkasse i 14 kt. guld, skive med stregindeks og arabertal, riflet krone, mekanisk urværk med manuelt optræk, cal. 89, monteret på sort læderrem. Ø. 33 mm. uden krone. Boks medfølger. Fremstår med brugsspor, mindre pletter på skive og ridser herunder på glas. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
08-11-2022 16:50:50