IWC Schaffhausen. Herreur i 18 kt. guld med champagnefarvet skive, ca. 1980

Varenummer: 6289578
Hammerslagspris: DKK 8.000
Vurdering: DKK 10.000

Herrearmbåndsur fra IWC, model Flatline, ref.nr.: 3009, cal. 2405, i urkasse af 18 kt. guld, champagnefarvet skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, safirglas, monteret med nyere rem med forgyldt spænde, quartz urværk. Ø. 34 mm. Fremstår med brugsspor, gravering på bagkasse. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Dette er et af Lauritz’ særligt udvalgte luksusure.
Auktionen afsluttes:  07-12-2022 18:12:29

1944002 07-12-2022 18:03:56 DKK 8000