J.G. Thirion 19.årh. Susanne i badet

Varenummer: 2045689
Hammerslagspris: DKK 35.000
Vurdering: DKK 100.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

J.G. Thirion 19.årh.: Susanne i badet. Olie på lærred,Signeret og dateret J.G.Thirion 1826 mål: 101x84 cm..

Varen er en del af en stor temauktion med finere antikviteter hos Lauritz.com Odense. De præsenteres løbende de næste måneder og der indgår både møbler, varia og kunst fra 1700 og frem til starten af 1900tallet.

Auktionen afsluttes:  13-11-2010 20:50:00
Showroom:  Odense

695981 03-11-2010 09:14:22 DKK 35000