Jacques Courtois, kaldet 'Il Borgognone', dennes stil. Bataljescene, 1600-/1700-tallet

Varenummer: 6221019

Næste bud: DKK 3.000
Vurdering: DKK 5.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Jacques Courtois, kaldet 'Il Borgognone' (1621-1676), dennes stil. Bataljescene. Olie på lærred, monteret på træ. Usign. 1600-/1700-tallet. 32 x 42 (50 x 60) cm.
Fremstår med horisontal tørrevne.

Auktionen afsluttes:  30-06-2022 12:17:28
Showroom:   Herlev, DK