Jacques Courtois, kaldet 'Il Borgognone', dennes stil. Bataljescene, 1600-/1700-tallet

Varenummer: 6221019
Vurdering: DKK 5.000

Jacques Courtois, kaldet 'Il Borgognone' (1621-1676), dennes stil. Bataljescene. Olie på lærred, monteret på træ. Usign. 1600-/1700-tallet. 32 x 42 (50 x 60) cm.
Fremstår med horisontal tørrevne.
Auktionen afsluttes:  09-08-2022 11:02:08