Jacques Onfroy de Breville. Fransk historieplanche, 'Notre Histoire no. 3: La féodalité'

Varenummer: 6267153
Varen er afsluttet

Jacques Onfroy de Breville (1858–1931). Fransk historieplanche / plakat, 'Notre Histoire no. 3: La féodalité', litografi, sign. i trykket JOB, 1900-tallets begyndelse. 86 x 105 cm. Uden ramme. Fremstår med brugsmærker, afrevne bidder af kanten, reparationer.
Varen afsluttes:  15-07-2023 14:58:00