Jaeger le Coultre. Bordur i messing

Varenummer: 6220183
Vurdering: DKK 3.200
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Jaeger le Coultre. Bordur i messing, delvist forgyldt urskive. Mekanisk urværk med manuelt optræk. Nr 293. 1950'erne. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. H 15 cm. B 14,5 cm D 4,5 cm. Fremstår med aldersvarende brugsspor.

Auktionen afsluttes:  26-06-2022 18:15:00
Showroom:   Aalborg, DK