Jaeger LeCoultre. Memovox 8 day rejseur

Varenummer: 6220241
Hammerslagspris: DKK 1.800
Vurdering: DKK 2.400
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Jaeger LeCoultre. Memovox 8 day rejseur / travel clock af forgyldt messing og antageligt sortlakeret metal. Fremstillet i Schweiz. Ca. 1950-60'erne. H. ca. 5,5 B. ca. 5,5 cm. Original Jaeger æske medfølger. Fremstår med få aldersrelaterede brugsspor.

Auktionen afsluttes:  03-07-2022 19:27:00
Showroom:   Kolding, DK

252645 01-07-2022 20:58:28 DKK 1800