Vurdering:
20.000
Herrearmbåndsur fra Jaeger LeCoultre, ref.nr.: 9009, cal. 818/2, i rektangulær urkasse af 18 kt. guld, gylden two-tone skive, riflet optrækskrone, plexiglas, monteret med senere Hirsch-læderrem med forgyldt spænde, mekanisk urværk med manuelt optræk. Mål: ca. 23 x 36 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
02-08-2022 19:10:33