Jaeger LeCoultre 'Tank'. Midsize herreur i 18 kt. guld med two-tone skive, ca. 1970'erne

Varenummer: 6214893

Næste bud: DKK 15.000
Vurdering: DKK 20.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Herrearmbåndsur fra Jaeger LeCoultre, ref.nr.: 9009, cal. 818/2, i rektangulær urkasse af 18 kt. guld, gylden two-tone skive, riflet optrækskrone, plexiglas, monteret med senere Hirsch-læderrem med forgyldt spænde, mekanisk urværk med manuelt optræk. Mål: ca. 23 x 36 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Auktionen afsluttes:  02-07-2022 19:54:44
Showroom:   Vejle, DK