Jaeger LeCoultre . Vintage herreur i 18 kt. guld med sølvfarvet 'sector'-skive, ca. 1960'erne

Varenummer: 6282824

Vintage herrearmbåndsur fra Jaeger-LeCoultre, ref.nr.: E284, cal. 800/0, i urkasse af 18 kt. guld, forhandlet hos Asprey, sølvfarvet 'sector'-skive med stregindeks, riflet optrækskrone med logo, plexiglas, monteret med senere rem med spænde af forgyldt metal, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 34,7 mm. Fremstår med brugsspor, gravering på bagkasse. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Køb nu pris
DKK 15.000