Jan Elhøj & Morten Kirckhoff ”forladte steder træ” - til fordel for Ungdommens Røde Kors

Varenummer: 5504555
Auktionen er afsluttet
Hammerslagspris: DKK 9.200
Vurdering: DKK 23.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og  22,5% i salær.

Beskrivelse: 
Jan Elhøj, komiker, tv- og radiovært, & Morten Kirckhoff Iværksætter, fotograf og foredragsholder har i 10 år rejst i mange dele af verden i søgen efter forladte steder. Med deres juletræ kan du sætte din indre eventyrer fri og blive klar til at drage på opdagelse i vildmarken/ u opdagede steder/

Spejder sport
2 stk. Asivik Trekker 3S 195V, sovepose á 1.199 kr.
2 stk. Asivik Ultralight 5.0 Regular, liggeunderlag á 599 kr.
1 stk. Trangia 25-3 Ultra Light á 539 kr.
1 stk. Garmin Instinct smart watch á 1.999 kr.
1 stk. LED LENSER P7 á 679 kr.
2 stk. Asivik Travel Hammock Single á 399 kr.
1 stk. CAREPLUS Anti-Insect DEET 40% (60 ml), insektspray á 99 kr.
1 stk. Wildo Fire-flash 2.0 á 89 kr.
1 stk. Asivik Explorer 2 personers telt á 2.999 kr.
1 stk. rygsæk Bergans Rondane 65L (Herre) á 1.599 kr.
1 stk. rygsæk Bergans Senja 55 ltr rygsæk, (dame) á 1.299 kr.
6 stk. Growers Turkaff' á 15 kr.
2 stk. GSI Deluxe Enamelware emaljekop á 69 kr.
2 stk. Wildo Camp-A-Box Basic spisesæt, grøn á 79 kr.
2 stk. Wildo Spork Oliven á 15 kr.
10 stk. Real Turmat Chili Con Carne á 89 kr.

Olympus
1 stk. Olympus Pen kamera E PL9 á 4.999 kr.

Tura Scandinavia AB
1 stk. Energizer Pandelampe Hardcase Pro Magnet á 279,00 kr.
1 stk. Manfrotto LED-Belysning LUMI Muse á 749,00 kr.
1 stk. Manfrotto Rygsæk Off Road Action Grå á 1.199,00 kr.
1 stk. Manfrotto Stativkit Befree One Alu. Grå á 1.149,00 kr.
6 stk. POPSOCKETS Holder og Stand DK Flag á 99,00 kr.

Hauge-Gruppen AS Denmark
24 stk. Beef Jerkey Teriyaki á 25 kr.
24 stk. Beef Jerkey Original á 25 kr.
22 stk. Beef Jerkey Sweet and hot á 25 kr.

FotoC
10 stk. Engangskamera á 54,50 kr.

Forladte steder
ABANDONED Vol. 1-4 á 300 kr.
1 stk. De forladte Danske Hjem á 300 kr.

Wanderum
1 stk. Wanderum Llareno Edition 18’, 50 cl. + kop á 499 kr.

House doctor
1 stk. Juletræsfod stål á 950 kr.

Total værdi: 29.215 DKK

Denne auktion er del af en større velgørenhedsauktion til fordel for Ungdommens Røde Kors, se alle auktionerne her eller læs mere om URK og projektet her . Alle indtægter går direkte og ubeskåret til Ungdommens Røde Kors. Lauritz.com donerer således alle involverede salærer og gebyrer fra denne auktion til det gode formål.

BEMÆRK: Juletræspynten skal afhentes hos Lauritz.com Herlev efter endt auktion (kan kun hentes på hverdage iml. kl. 11 - 16). Alternativt kan pynten sendes mod betaling. Juletræet medfølger ikke, da det er pynten på træet, man byder på! Juletræsfoden er brugt til fotografering og kan derfor have brugsspor.

Om Ungdommens Røde Kors’ juletræsauktion
Ungdommens Røde Kors har inviteret 12 kendte danskere eller repræsentanter fra kendte brands til at pynte juletræer efter deres egne kreative ideer. Træerne har de pyntet med produkter fra egne brands eller fra deres nøje udvalgte samarbejdspartnere. Ved at byde på et eller flere af de 11 fantastiske træer får du ikke blot et hav af skønne designs og oplevelser, men du hjælper ligeledes udsatte børn og unge i en juletid, der kan være svær, når det ikke er muligt at holde jul i et varmt og trygt hjem. Det indsamlede beløb fra auktionen går nemlig ubeskåret til at give børn og unge, der må fejre jul på kvindekrisecentre, døgninstitutioner, hospitaler eller lignende, nogle dejlige og hyggelige juleoplevelser. Læs mere om Ungdommens Røde Kors her

Auktionen afsluttes:  03-12-2019 11:00:00
Showroom:  DK, Herlev, Dynamovej


Transportpriser
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du betaler for din vare

Budhistorik

Vis    bud
Kundenr.DatoTid (CET)Bud 
1347701 03-12-2019 10:55:21 DKK 9200
1396093 03-12-2019 08:16:20 DKK 9000
1347701 03-12-2019 07:57:23 DKK 8800
993686 03-12-2019 05:51:27 DKK 8600
1396093 02-12-2019 20:01:42 DKK 8400
993686 02-12-2019 19:48:25 DKK 8200
1396093 02-12-2019 19:41:53 DKK 8000
993686 02-12-2019 19:30:00 DKK 7800
1396093 02-12-2019 07:09:09 DKK 7600
993686 02-12-2019 05:50:46 DKK 7400
1396093 02-12-2019 01:44:56 DKK 7200
993686 01-12-2019 22:21:08 DKK 7000
1396093 29-11-2019 18:51:33 DKK 6800
993686 28-11-2019 12:30:39 DKK 6600
1396093 23-11-2019 17:58:47 DKK 6400
993686 22-11-2019 10:54:38 DKK 6200
1932495 21-11-2019 05:47:50 DKK 6000
921659 21-11-2019 01:41:03 DKK 5800
1932495 20-11-2019 23:09:42 DKK 5600
1316598 20-11-2019 20:19:53 DKK 5400
1932495 20-11-2019 23:09:39 DKK 5400
1316598 20-11-2019 20:19:53 DKK 5200
1210570 20-11-2019 20:02:26 DKK 5000
738971 20-11-2019 19:47:29 DKK 4800
480086 20-11-2019 18:53:57 DKK 4600
1932495 20-11-2019 14:35:06 DKK 4400
1932346 20-11-2019 13:18:33 DKK 4200
1710541 20-11-2019 12:45:36 DKK 4000
1932495 20-11-2019 12:41:45 DKK 3800
1683613 20-11-2019 12:23:34 DKK 3600
1932495 20-11-2019 11:28:40 DKK 3400
894333 20-11-2019 09:23:33 DKK 3200
1923801 20-11-2019 07:43:16 DKK 3000
1859287 19-11-2019 21:59:44 DKK 2800
1932346 19-11-2019 19:49:34 DKK 2600
1534187 19-11-2019 19:06:02 DKK 2400
1032169 19-11-2019 18:33:03 DKK 2200
168188 19-11-2019 09:28:26 DKK 2000
1055075 19-11-2019 16:16:16 DKK 1900
168188 19-11-2019 09:28:26 DKK 1800
1506460 19-11-2019 11:28:17 DKK 1700
168188 19-11-2019 09:28:26 DKK 1600
1506460 19-11-2019 11:28:12 DKK 1500
168188 19-11-2019 09:28:26 DKK 1400
1506460 19-11-2019 11:25:34 DKK 1300
168188 19-11-2019 09:28:26 DKK 1200
1506460 19-11-2019 11:25:29 DKK 1100
168188 19-11-2019 09:28:26 DKK 1000
1506460 19-11-2019 11:25:25 DKK 950
168188 19-11-2019 09:28:26 DKK 900
1506460 19-11-2019 11:25:22 DKK 850
168188 19-11-2019 09:28:26 DKK 800
1506460 19-11-2019 11:25:20 DKK 750
168188 19-11-2019 09:28:26 DKK 700
1506460 19-11-2019 11:25:17 DKK 650
168188 19-11-2019 09:28:26 DKK 600
1506460 19-11-2019 11:25:14 DKK 550
168188 19-11-2019 09:28:26 DKK 500
1506460 19-11-2019 11:25:11 DKK 450
168188 19-11-2019 09:28:26 DKK 400
1923801 19-11-2019 09:38:11 DKK 350
168188 19-11-2019 09:27:57 DKK 300