Jens Birkholm 1869-1915 gårdekteriøre med personer

Varenummer: 5419987
Vurdering: DKK 20.000

Jens Birkholm 1869-1915 Olie på lærred usigneret. 61 x 92 cm. (76 x 106 cm.) Aldersrelateret stand. 3-4 små huller i lærred. Proveniens: Maleriet er registreret i Kunstbibliotekets fotografisamling af jens birkholm afbillede værker som no.8 med teksten : Strikkende kone og legende børn i landsbygaden.

Auktionen afsluttes:  24-10-2019 20:26:19
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej