Jens Birkholm 1869-1915 gårdekteriøre med personer
Vurdering:
20.000
Jens Birkholm 1869-1915 Olie på lærred usigneret. 61 x 92 cm. (76 x 106 cm.) Aldersrelateret stand. 3-4 små huller i lærred.
Proveniens:
Maleriet er registreret i Kunstbibliotekets fotografisamling
af jens birkholm afbillede værker som no.8 med teksten : Strikkende kone og legende børn i landsbygaden.
24-10-2019 20:26:19