Johannes Britze To landskab motiver, olie på karton (2) Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 5736420

Varenummer: 5728866
Hammerslagspris: DKK 1.700
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Johannes Britze (1895-1960). To landskab motiver, olie på karton, begge Sign. JB. og dateret 1898, begge 34 x 46 cm, (58 x 46 cm.) (2) OBS Tekst ændret !

Auktionen afsluttes:  04-08-2020 20:22:00
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej