Jens Søndergaard, landskabsmotiv med gårde og vej, akvarel og oliekridt (cd)

Varenummer: 5766364
Hammerslagspris: DKK 5.000
Vurdering: DKK 5.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Jens Søndergaard (1895-1957). Landskabsmotiv med gårde og vej, akvarel og oliekridt, signeret og dateret 25.7. 1950. Senere påskrevet dedikation. Motiv h.38 x 49 cm (51,5 x 61,5 cm).
Tekst rettet.

Auktionen afsluttes:  14-09-2020 14:33:00
Showroom:  DK, Næstved, Gl. Holstedvej